Nazywam się Olga Klamut. Krócej – Ola.

Głęboko interesuję się życiem i moją pasją jest zrozumienie ludzkiego doświadczenia. Zawodowo pełnię kilka ról: jestem psychologiem, nauczycielką jogi, terapeutką somatycznego uwalniania stresu i kończę doktorat z psychologii medycznej.
Ola

Moja historia

Moja historia zawiera różnorodne doświadczenia, kształtowane zarówno przez osobiste, jak i zawodowe odkrycia. Urodziłam się w Polsce i do czasu liceum wychowywałam się w Stanach Zjednoczonych. Dualizm mojego wychowania kulturowego mocno wpłynął na moje życie i moją tożsamość.
Po uzyskaniu dyplomu magistra psychologii, spędziłam kilka lat pracując i podróżując po świecie. Były to intensywne lata, czasem chaotyczne, obfitujące w ważne osobiste doświadczenia. Podczas podróży zaczęłam zgłębiać tematykę zależności umysłu i ciała, czerpiąc wiedzę i doświadczenie zawodowe z różnych kultur, z którymi miałam styczność. Ostatnią częścią tego etapu mojego życia był czas spędzony w Indiach, gdzie ukończyłam kurs nauczycielski jogi i zaczęłam bardziej skupiać się na własnym wewnętrznym spokoju poprzez praktykę medytacji i mindfulness.
Po powrocie do Polski, rozpoczęłam istotny dla mnie proces inwestowania w siebie i swoją edukację, uczestnicząc we własnej terapii, ucząc się od mentorów i pogłębiając własną praktykę jogi i medytacji. W tym czasie moja ścieżka zawodowa była równie różnorodna, począwszy od nauczania dzieci z zaburzeniami neurologicznymi jogi i somatyki, po wsparcie pacjentów w Domach Pomocy Społecznej i pracę z pacjentami onkologicznymi, pomagając im zwiększać świadomość ciała i radzić sobie z bólem.
Ta część mojego życia doprowadziła mnie również do doktoratu, w którym badam wpływ świadomości ciała na zdrowie psychiczne. Odkrywając różne, pozornie odmienne dyscypliny, zafascynowało mnie to jak mówią one wspólnym językiem, jeśli zaczniemy naprawdę słuchać. A obserwowanie i słuchanie otaczającego mnie świata, jest dla mnie głęboko satysfakcjonującym doświadczeniem.
Wierzę, że poza wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, moja ciągła praca nad samoświadomością, co jest dla mnie priorytetem, ma duży wpływ na zdolność prowadzenie i wspierania moich klientów. Cenię w życiu autentyczność i szacunek wobec siebie, innych i otoczenia. Bycie człowiekiem to niekiedy skomplikowane doświadczenie, a im szybciej to zaakceptujemy i nauczymy się wspierać siebie i świat wokół nas, tym więcej spokoju i równowagi doświadczymy.

Bycie człowiekiem
to niekiedy
skomplikowane
doświadczenie

Zwiększ swoją sprawczość życiową,  świadomość siebie i swojej historii.
Praktyka samoobserwacji poprzez  świadomość ruchu i oddechu.
development: westerhoff.pl